Значна частина опитаних українців (73%) сприймають президентство Дональда Трампа як згубне для України, на відміну від 21%, які вважали так у грудні, як показало опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 12-22 березня.
Важливі факти
- Перед настанням Нового року 54% українців вважали, що президентство Трампа загалом піде на користь Україні.
- До березня 2025 року це число впало лише до 19%. І навпаки, відсоток тих, хто негативно ставиться до президентства Трампа, зріс з 21% у грудні 2024 року до 73% у березні 2025 року.
Інфографіка: КМІС
- У грудні 2024 року 31% учасників вважали, що лідерство Трампа призведе до частково або повністю несправедливого миру для України.
- З 14 лютого по 4 березня відсоток тих, хто вважав потенційний мир скоріше або цілком несправедливим, зріс до 58%. У період з 12 по 22 березня більшість все ще дотримувалися критичних поглядів, а 55% висловлювали скептицизм.
- Згідно з останніми даними, лише 18% очікують відносно справедливого миру, а ще 21% вважають, що він буде частково справедливим і частково несправедливим.
Інфографіка: КМІС
- Зараз українці дотримуються «дзеркального» погляду на Європу та США. Останні дані свідчать про те, що 67% українців відчувають, що США втомилися від України та виступають за поступки. Тим часом 24% бачать США як союзника, який прагне прийнятного миру.
- Що стосується Європи, то 64% вважають її союзником, який підтримує Україну, який прагне миру на розумних умовах, тоді як 28% не погоджуються.
Інфографіка: КМІС
Контекст
У грудні майже половина українців (45%) вважали, що успіх Трампа на виборах президента США приведе до миру в Україні, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Після суперечки між американським і українським лідерами в Білому домі 28 лютого суспільні настрої щодо Сполучених Штатів погіршилися, про що свідчить опитування Gradus Research, проведене 1 березня. Зокрема, 13% респондентів вважають США дружньою державою, а 29% – недружньою.
Водночас довіра до президента Володимира Зеленського зросла до 67%, а частка тих, хто висловлює недовіру, впала до 29%, повідомляє КМІС.