Темпи захисту спадщини Києва «розраховані» на тисячу років

На початку 2024-го в Києві було офіційно зареєстровано понад 3,5 тисячі пам’яток

Цю кількість зазначено в Міській цільовій програмі охорони та збереження культурної спадщини на 2025-2027 роки. Проте з охороною і збереженням є великі проблеми.

Бо офіційно охоронний статус на рівні міста мають далеко не всі. Багато будівель відносять до списку так званих «щойно виявлених об’єктів культурної спадщини». І вони роками чекають своєї черги бути включеними до цього списку. За словами активіста Дмитра Перова, таких у Києві нині більше двох тисяч.

Цю гостру тему порушують журналісти ютуб-проєкту «В тіні каштана». Йдеться про загрозу знищення історичної та культурної спадщин Києва, про тих, хто стоїть за руйнуванням пам’яток і які будівлі можуть назавжди зникнути з мапи столиці вже найближчим часом. 

Є питання й до діяльності Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. І ось якого гатунку.

«Один-два облікові документи на рік — темп роботи Департаменту сьогодні. Тож беремо калькулятор: дві тисячі об’єктів, які не мають статусу, але мають історичну цінність, ділимо на дуже оптимістичний варіант — два облікові документи на рік. Отримуємо тисячу років. Через тисячу років ми закриємо питання знищення історичної та культурної спадщини в Києві», – робить сумний висновок Дмитро Перов, засновник громадської організації «Спадщина».

Докладніше дивіться в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» за посиланням

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *