Алкоголь, техніка, ювелірні вироби: що українці купують онлайн

Українці все частіше звертаються до онлайн-платформ для купівлі ювелірних виробів – ця категорія зафіксувала сплеск на 57% у гривнях і 44% у доларах, згідно з аналізом ринку електронної комерції, проведеним Promodo. В середньому онлайн-споживачі робили близько 17 замовлень на рік, витрачаючи приблизно 1300 грн за транзакцію.

Подробиці

  • Згідно з підрахунками аналітиків Promodo, у другому півріччі 2024 року виручка сектору «Електроніка» зросла на 18% у гривнях і на 8% у доларах.
  • .Попит на кондиціонери та портативні зарядні пристрої зріс через відключення електроенергії та аномальну спеку на початку року, що сприяло зростанню сегменту. Чорна п'ятниця та різдвяний шопінг виявилися більш прибутковими для рітейлерів порівняно з минулим роком: доходи зросли на 40% у гривнях та на 28% у доларах.
  • У секторі «Продукти харчування та алкоголь» за цей же період доходи зросли на 53% у гривні та на 41% у доларах США. Це зростання пояснюється значним річним зростанням трафіку завдяки інвестиціям у рекламу, а також одним із найвищих рівнів інфляції на ринку. Якщо продажі алкоголю вплинули на динаміку категорії у 2023 році, то основними драйверами наразі є продукти харчування.
  • У секторі «Одяг та взуття» виручка за друге півріччя 2024 року впала на 4% у гривні та на 11% у доларах. Найменш прибутковим, як відзначають аналітики Promodo, був літній сезон. Сезонність у цій ніші змістилася майже на місяць порівняно з 2023 роком. Хоча українці віддають перевагу купівлі одягу онлайн, вони, як правило, витрачають менше, ніж у звичайних магазинах. Гравці економ-сегменту збільшили свою присутність на ринку.
  • Виручка від сегменту «Аптечні товари» в e-commerce зросла на 12% у гривнях і на 3% у доларах. Це зростання було поступовим, і на початку 2025 року очікується невелике зростання в сегменті, що пояснюється значним зростанням цін на ліки.
  • Тенденції в категорії «Ювелірні вироби» повторюють тенденції другого півріччя 2023 року: виручка нішевих гравців зросла на 57% у гривнях і на 44% у доларах. Українці продовжують розширювати обсяги онлайн-покупок ювелірних прикрас, причому пік прибутковості припадає переважно на несвятковий період.

Контекст

Як повідомляло EVO, торік онлайн-шопінгами займалися майже 11 мільйонів українців. У середньому вони здійснили 17 онлайн-покупок, кожна транзакція в середньому становила 1300 грн.

В Україні понад 90% населення мають доступ до Інтернету, але лише 15–20% здійснюють покупки в Інтернеті – різкий контраст із 45–50% у США та Великобританії, згідно з даними Similarweb. Понад 90% українців онлайн, 78% користуються Інтернетом щодня.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *