Франція допоможе Україні в реалізації проектів з відновлення критичної інфраструктури

Україна та Франція дали зелений світло 19 ініціативам, спрямованим на відновлення необхідної інфраструктури в рамках угоди на 200 млн євро, яка була завершена в Києві в жовтні 2024 року. Про це 7 березня повідомила прес-служба Мінекономіки.

Огляд

  • Під час поїздки першого віце-прем’єр-міністра та міністра економіки Юлії Свириденко до Парижа сторони спільно розглянули численні заявки, завдяки чому уряд схвалив перші 19 проектів під час засідання Ради стратегічних інвестицій.
  • Ці ініціативи охоплюють такі сфери, як охорона здоров’я, енергетика, інфраструктура, гуманітарне розмінування тощо. Усі обрані проекти розраховані на реалізацію в терміни від 5 до 16 місяців.
  • Частина коштів також буде спрямована на гуманітарне розмінування, яке в Мінекономіки наголошує на важливості для пожвавлення господарської діяльності в прифронтових і звільнених регіонах.
  • На зустрічі були представлені різні проекти, пов’язані з енергетикою, критичною інфраструктурою, охороною здоров’я та розмінуванням, які фінансуються урядом Франції та виконуються Французьким фондом цивільних грантів.

Проекти схвалено

Інфраструктура

1. РЕФАСТІВ – утворення автономного округу з власним водо- та електропостачанням у Фастові. Виконавці: X-TU Architects, NOVAKAMP, Ateliers de France (€15 млн, тривалість реалізації – 16 місяців).

2. Придбання мобільних радарів для цивільної авіації. Проводить: Thalès LAS France (8,9 млн євро, 12 місяців).

вода

3. Покращення та забезпечення водопостачання м. Кривий Ріг. Виконавець: Saint Gobain PAM (14,9 млн євро, 15 місяців)

Охорона здоров'я

4. Забезпечення закладів охорони здоров’я системами ультразвукової діагностики — 150 апаратів УЗД. Виконавець: Sonoscanner (2,9 млн євро, 7 місяців).

5. Розширення можливостей реабілітації після ампутації шляхом створення та підтримки мікроклінік та модифікації приміщень. Виконавець: Resilience Orthopedics (4 мільйони євро, 5 місяців)

6. Ремонт реабілітаційного центру у Вінницькій області. Виконавець: Ginger International, Ellipse Projects (15 мільйонів євро, 16 місяців).

7. Забезпечення обладнанням для проведення механізованої серцево-легеневої реанімації. Проводить: Schiller Medical (5,8 млн євро, 8 місяців).

8. Поставка портативних рентгенівських апаратів – 120 мобільних рентгенівських установок. Виконавець: DMS Imaging (10,9 млн євро, 12 місяців)

9. Розширення реабілітаційних ресурсів після ампутацій – оснащення 45 закладів охорони здоров’я. Виконавець: Dessintey (8 мільйонів євро, 15 місяців).

10. Розвиток телемедичних мереж у п'яти областях. Виконавець: C3Medical (4,3 мільйона євро)

Енергія

11. Будівництво цифрової підстанції в Київській області. Проводить: GE Vernova Grid Solutions SAS (11 мільйонів євро, 16 місяців).

12. Досягнення енергонезалежності – забезпечення мобільними електричними підстанціями. Проводить: GE Vernova Grid Solutions SAS (13 мільйонів євро, 16 місяців).

13. Встановлення мобільних сонячних генераторів для медичних та навчальних закладів Київської області. Проводить: Industrial Packing Solutions (11,8 млн євро, 10 місяців).

14. Відновлення та модернізація електрообладнання теплових мереж м. Харкова для забезпечення належного теплопостачання. Проведення: Schneider Electric France (6,7 млн євро, 5 місяців)

15. Модернізація енергетичної інфраструктури Харківводоканалу для надійного водопостачання та водовідведення. Виконавець: Schneider Electric France (8,9 млн євро, 8 місяців).

16. Забезпечення пересувними електричними підстанціями. Проводить: EDF International Networks (13 мільйонів євро, 16 місяців).

Безпека та розмінування

17. Обладнання для розмінування та тренувань. Проводить: Exail Robotics (14,6 млн євро, 12 місяців).

18. Посилення спроможності Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо гуманітарного розмінування. Виконавець: CNIM Systèmes Industriels, CEFA (14,9 млн євро, 16 місяців).

19. 40 пожежних роботів. Проведення: Shark Robotics (14,5 мільйонів євро, 9 місяців)

Загалом у життєво важливу інфраструктуру України буде інвестовано близько 200 мільйонів євро.

Читати далі Згорнути

Контекст

У жовтні 2024 року Україна та Франція уклали імплементаційну угоду щодо Грантової угоди, яка дозволила отримати 200 мільйонів євро грантової підтримки. До 50% цих коштів буде спрямовано на закупівлю українських товарів і послуг для ініціатив з відновлення.

Ці ініціативи здійснюватимуться у тісній співпраці з французькими компаніями, які підтримують Україну і наразі надають роботу 25 тисячам українців.

Основні сектори, які планується фінансувати, включають охорону здоров’я, енергетику, водопостачання та санітарію, розмінування, цифрові технології, інфраструктуру, сільське господарство, управління відходами та житлове будівництво.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *