Україна та Франція дали зелений світло 19 ініціативам, спрямованим на відновлення необхідної інфраструктури в рамках угоди на 200 млн євро, яка була завершена в Києві в жовтні 2024 року. Про це 7 березня повідомила прес-служба Мінекономіки.
Огляд
- Під час поїздки першого віце-прем’єр-міністра та міністра економіки Юлії Свириденко до Парижа сторони спільно розглянули численні заявки, завдяки чому уряд схвалив перші 19 проектів під час засідання Ради стратегічних інвестицій.
- Ці ініціативи охоплюють такі сфери, як охорона здоров’я, енергетика, інфраструктура, гуманітарне розмінування тощо. Усі обрані проекти розраховані на реалізацію в терміни від 5 до 16 місяців.
- Частина коштів також буде спрямована на гуманітарне розмінування, яке в Мінекономіки наголошує на важливості для пожвавлення господарської діяльності в прифронтових і звільнених регіонах.
- На зустрічі були представлені різні проекти, пов’язані з енергетикою, критичною інфраструктурою, охороною здоров’я та розмінуванням, які фінансуються урядом Франції та виконуються Французьким фондом цивільних грантів.
Проекти схвалено
Інфраструктура
1. РЕФАСТІВ – утворення автономного округу з власним водо- та електропостачанням у Фастові. Виконавці: X-TU Architects, NOVAKAMP, Ateliers de France (€15 млн, тривалість реалізації – 16 місяців).
2. Придбання мобільних радарів для цивільної авіації. Проводить: Thalès LAS France (8,9 млн євро, 12 місяців).
вода
3. Покращення та забезпечення водопостачання м. Кривий Ріг. Виконавець: Saint Gobain PAM (14,9 млн євро, 15 місяців)
Охорона здоров'я
4. Забезпечення закладів охорони здоров’я системами ультразвукової діагностики — 150 апаратів УЗД. Виконавець: Sonoscanner (2,9 млн євро, 7 місяців).
5. Розширення можливостей реабілітації після ампутації шляхом створення та підтримки мікроклінік та модифікації приміщень. Виконавець: Resilience Orthopedics (4 мільйони євро, 5 місяців)
6. Ремонт реабілітаційного центру у Вінницькій області. Виконавець: Ginger International, Ellipse Projects (15 мільйонів євро, 16 місяців).
7. Забезпечення обладнанням для проведення механізованої серцево-легеневої реанімації. Проводить: Schiller Medical (5,8 млн євро, 8 місяців).
8. Поставка портативних рентгенівських апаратів – 120 мобільних рентгенівських установок. Виконавець: DMS Imaging (10,9 млн євро, 12 місяців)
9. Розширення реабілітаційних ресурсів після ампутацій – оснащення 45 закладів охорони здоров’я. Виконавець: Dessintey (8 мільйонів євро, 15 місяців).
10. Розвиток телемедичних мереж у п'яти областях. Виконавець: C3Medical (4,3 мільйона євро)
Енергія
11. Будівництво цифрової підстанції в Київській області. Проводить: GE Vernova Grid Solutions SAS (11 мільйонів євро, 16 місяців).
12. Досягнення енергонезалежності – забезпечення мобільними електричними підстанціями. Проводить: GE Vernova Grid Solutions SAS (13 мільйонів євро, 16 місяців).
13. Встановлення мобільних сонячних генераторів для медичних та навчальних закладів Київської області. Проводить: Industrial Packing Solutions (11,8 млн євро, 10 місяців).
14. Відновлення та модернізація електрообладнання теплових мереж м. Харкова для забезпечення належного теплопостачання. Проведення: Schneider Electric France (6,7 млн євро, 5 місяців)
15. Модернізація енергетичної інфраструктури Харківводоканалу для надійного водопостачання та водовідведення. Виконавець: Schneider Electric France (8,9 млн євро, 8 місяців).
16. Забезпечення пересувними електричними підстанціями. Проводить: EDF International Networks (13 мільйонів євро, 16 місяців).
Безпека та розмінування
17. Обладнання для розмінування та тренувань. Проводить: Exail Robotics (14,6 млн євро, 12 місяців).
18. Посилення спроможності Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо гуманітарного розмінування. Виконавець: CNIM Systèmes Industriels, CEFA (14,9 млн євро, 16 місяців).
19. 40 пожежних роботів. Проведення: Shark Robotics (14,5 мільйонів євро, 9 місяців)
Загалом у життєво важливу інфраструктуру України буде інвестовано близько 200 мільйонів євро.
Читати далі Згорнути
Контекст
У жовтні 2024 року Україна та Франція уклали імплементаційну угоду щодо Грантової угоди, яка дозволила отримати 200 мільйонів євро грантової підтримки. До 50% цих коштів буде спрямовано на закупівлю українських товарів і послуг для ініціатив з відновлення.
Ці ініціативи здійснюватимуться у тісній співпраці з французькими компаніями, які підтримують Україну і наразі надають роботу 25 тисячам українців.
Основні сектори, які планується фінансувати, включають охорону здоров’я, енергетику, водопостачання та санітарію, розмінування, цифрові технології, інфраструктуру, сільське господарство, управління відходами та житлове будівництво.