Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР) має намір виплачувати 13-ту зарплату за підсумками 2024 року та з 1 травня 2025 року збільшити її розмір на 5–22%. Про це повідомив генеральний директор АМКР Мауро Лонгобардо під час виступу 28 березня.
Подробиці
- Він зазначив, що основною перешкодою для компанії стало відновлення конкурентоспроможності через значне зростання тарифів на енергоносії в Україні, відключення електроенергії внаслідок російської атаки, а також кадрові проблеми, які виникли на тлі падіння ринкових цін на продукцію.
- Він зазначив, що у 2024 році металургійне виробництво працювало лише на 25–30% довоєнної потужності в першому та четвертому кварталах і на 50% у другому та третьому кварталах, тоді як гірничодобувний сектор функціонував на 70% довоєнного рівня.
- Далі Лонгобардо заявив, що, незважаючи на збільшення виробництва сировини на 40–70% порівняно з 2023 роком, завод не досяг рентабельності в 2024 році, ставши третій рік поспіль збитковим. Він підкреслив, що в таких надзвичайно складних умовах, які важко уявити в мирний час, підприємству вдалося вистояти завдяки досвіду та відданості своїх працівників, а також фінансовій підтримці материнської компанії, яка з початку конфлікту інвестувала понад 1 мільярд доларів.
- У зв’язку зі складною фінансово-економічною ситуацією та неможливістю виконання критерію 13-го посадового окладу, за результатами обговорення з керівником ПМГУ ПО та представником трудового колективу, було вирішено виплатити працівникам підприємства та його дочірніх підприємств заробітну плату за 2024 рік у розмірі 50% середньомісячної заробітної плати за відпрацьований час із виплатою разом із заробітною платою за березень 2025 року.
- За результатами переговорів з керівником ПМГУ ПО також погоджено диференційоване підвищення посадових окладів працівникам підприємства та дочірніх підприємств у розмірі від 5% до 22%, з 1 травня 2025 року в середньому по підприємству – 15%.
- Лонгобардо зазначив, що коригування зарплати буде пристосовано до індивідуальних обставин, залежно від того, чи відповідатимуть нинішні зарплати середнім ринковим рівням в Україні, з урахуванням умов праці та справедливості, висловивши оптимізм щодо швидкого миру та життєво важливу роль підприємства у відбудові країни.
Контекст
«АрселорМіттал Кривий Ріг» є великим платником податків і головним роботодавцем у Кривому Розі, а також одним із провідних виробників металопродукції в Україні. Підприємство повного циклу має потужності щорічно виготовляти понад 6 млн тонн сталі, понад 5 млн тонн прокату та понад 5,5 млн тонн чавуну.
У квітні 2024 року АМКР запустив доменну піч і майже вдвічі збільшив виробництво сталі та сталевого прокату, незважаючи на атаки Росії на енергетичну інфраструктуру. Виробництво сталі зросло на 90% (з 86 тис. тонн до 163 тис. тонн), а виробництво сталевого прокату зросло на 95% (з 78 тис. тонн до 152 тис. тонн) порівняно з квітнем 2023 року.
Мауро Лонгобардо в інтерв’ю Forbes Україна в листопаді 2024 року зазначив, що через війну компанія зазнала збитків на суму понад 50 мільйонів доларів, насамперед через відключення електроенергії.
У 2024 році в Україні відбулося суттєве зростання металургійного виробництва порівняно з попереднім роком. За даними «Укрметалургпрому» на 9 січня, найбільше зростання – на 21,6% – спостерігалося у виробництві сталі.
Експорт залізорудної сировини з України за рік склав 33,7 млн тонн, що в 1,9 рази перевищує показник 2023 року, а чорних металів – 6,5 млн тонн, що на чверть більше показників попереднього року, повідомляє Держмитслужба України.