Спеціальний представник США з питань України Кіт Келлог прибув до Києва в середу, 19 лютого. На вокзалі його зустріла посол США в Україні Бріджит Брінк, повідомляє Суспільне.
Зареєструватися
Подробиці
- У коментарях для преси Келлог заявив, що його візит дав шанс для «обіцяючих переговорів».
- “Ми тут, щоб вислухати. Ми готові запропонувати те, що необхідно. Ми визнаємо важливість гарантій безпеки. Частина моєї ролі полягає в тому, щоб зрозуміти українську перспективу, а потім передати цю інформацію президенту Трампу, щоб переконатися, що ми чітко розуміємо ситуацію”, – зазначив він.
- Келлог висловив переконання, що конфлікту можна було б запобігти, якби Трамп залишився на посаді.
- “Він розуміє труднощі, з якими стикаються люди, і масштаби руйнувань. Ми хочемо покласти цьому край”, – додав спецпредставник.
- Kellogg перебуватиме в Україні на дводенних заручинах. За словами президента Володимира Зеленського, запланована його зустріч із ним та Головнокомандувачем Збройних сил України Олександром Сирським.
Контекст
Перед початком Мюнхенської конференції з безпеки 14 лютого Келлог заявив, що Зеленський і Путін повинні вступити в пряму дискусію для врегулювання військового конфлікту між своїми країнами. Він підкреслив, що нинішні позиції Москви і Києва (щодо нелегітимності – ред.) потрібно буде змінити. «Це так не працює. Обом сторонам потрібно буде щось поступатися», – зазначив він.
Раніше президент Володимир Зеленський анонсував приїзд Kellogg до Києва. «Я хочу піти з ним на передову, і він буде мене супроводжувати на передову, я вірю, що він погодиться», – заявив Зеленський.
18 лютого в Ер-Ріяді відбулися переговори між РФ і США, які тривали 4,5 години. Сторони домовилися, що переговорні групи Росії та США «підключаться» щодо питання війни в Україні. Зазначалося про можливу зустріч Путіна і Трампа, над організацією якої працюють делегації, хоча вона навряд чи відбудеться наступного тижня, заявив після обговорень помічник російського президента Ушаков.
Спецпредставник США прибув до Польщі напередодні для зустрічі з президентом Анджеєм Дудою. Як повідомили в офісі польського лідера, ініціатива переговорів виникла від американської сторони.