Хто і за яку суму купив Житомирський лікеро-горілчаний завод?

Фірма «СПК-Інвест 2021», що належить братам Василю та Євгену Астіонам, вийшла переможцем в аукціоні з приватизації Житомирського лікеро-горілчаного заводу. Цю інформацію оприлюднили дані платформи «Прозорро.Продажі».

Подробиці

  • Компанія, відома горілчаними марками «Президентський стандарт» і «Житомирська на бруньках», виставила пропозицію в 137,5 млн грн, обійшовши свого конкурента ТОВ «Хлібороб-С» Сергія Рибінського лише на 100 грн.
  • Переможець повинен підписати протокол аукціону протягом трьох робочих днів і здійснити оплату протягом 20 робочих днів.
  • Після цього буде укладено договір купівлі-продажу, за яким завод офіційно перейде у власність компанії братів Астіон.

Контекст

У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський скасував державну монополію на виробництво алкоголю, а 1 липня 2020 року набув чинності закон, спрямований на лібералізацію алкогольної галузі.

У вересні 2020 року Фонд державного майна (ФДМ) ініціював процес приватизації спиртзаводів. Першим приватним об’єктом, який продали, став лікеро-горілчаний завод, придбаний компанією LVN Limited (ТМ Nemiroff) за 55 млн грн у грудні 2020 року. До листопада 2021 року ФДМ успішно продав 30 лікеро-горілчаних заводів на загальну суму 1,7 млрд грн, з яких 1,05 млрд грн спрямував до державного бюджету.

8 квітня 2025 року Державний фонд державного майна України оголосив аукціон з продажу Житомирського лікеро-горілчаного заводу. Цей комплекс включає 147 об’єктів нерухомості (загальною площею понад 24 тис. кв. м), 1457 одиниць обладнання, 13 земельних ділянок (площею 18 га), 47 транспортних засобів, а також філію в Чуднові.

Завод, що знаходиться в Житомирі на вул. Святослава Ріхтера, 38, займається виробництвом алкогольних напоїв (КВЕД 11.01) і має ліцензії як на виробництво, так і на реалізацію алкоголю. Прогнозована виручка на 2022–2024 роки – 347 млн грн, у тому числі 523 тис. грн від експорту.

Підприємство на даний момент працює, не в оренді. Договір купівлі-продажу передбачає погашення заробітної плати та податкових зобов'язань, а також збереження робочих місць протягом шести місяців після приватизації.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *