Компанія OpenAI очікує появу перших ШI-агентів, які будуть інтегровані в робочі процеси компаній вже цього року. Про це написав гендиректор творця ChatGPT Сем Альтман у своєму блозі.
Деталі
- ChatGPT, запущений у листопаді 2022 року, став каталізатором революції в сфері ШІ та спричинив небачене зростання компанії й індустрії, вважає Альтман. За його даними, кількість активних користувачів за останні два роки зросла зі 100 млн до понад 300 млн.
- У 2025 році світ зможе побачити, як перші ШІ-агенти «приєднаються до робочої сили» і «суттєво змінюють результати діяльності компаній», зазначив Альтман.
- Водночас, за його словами, довгострокова мета OpenAI – створення суперінтелекту (AGI), який у традиційному розумінні вже перебуває під контролем.
- Суперінтелект може революціонізувати науку та економіку: прискорити відкриття й підвищити глобальний рівень добробуту, наголосив Альтман.
- Альтман визнав, що керування суперінтелектом залишається відкритим викликом і потрібно діяти обережно в цьому напрямку.
- «Ми майже впевнені, що в найближчі кілька років всі побачать те, що бачимо ми, і що необхідність діяти з великою обережністю, одночасно максимізуючи широкі переваги і можливості, є дуже важливою», – зазначив гендиректор OpenAI.
Популярне Категорія Гроші Дата 01 січня Яким буде курс долара, рівень інфляції та наскільки зросте ВВП. Прогноз на 2025 рік від ЦЕС, Dragon Capital, ICU, KSE, Oxford Economics та НБУ
Контекст
AGI (загальний штучний інтелект) – це теоретична ітерація ШІ, за якої машина може самостійно мислити, навчатися, усвідомлювати себе та виконувати всі інтелектуальні завдання, що й людина.
Раніше Альтман заявляв, що в найближчі 5 років люди створять загальний штучний інтелект. За його словами, на створення інфраструктури для підтримки такої моделі ШІ може піти до $7 трлн. Йдеться про виробництво напівпровідників і будівництво дата-центрів.
Альтман водночас вважає, що навіть якщо AGI зʼявиться, він не так стрімко увірветься в життя людей через нинішнє стрімке зростання технологій.