Угода викликала занепокоєння в Аргентині, де адміністрація президента Хав'єра Міллая оприлюднила заяву, в якій зазначено, що будуть вжиті відповідні заходи для запобігання встановленню монополії.
«Це придбання може призвести до того, що приблизно 70% телекомунікаційних послуг будуть контролюватися одним господарюючим суб’єктом», – йдеться в заяві його офісу. «Уряд вживатиме всіх необхідних заходів, щоб цього не допустити».
Ця угода є останньою в серії дій іноземних компаній щодо вилучення своїх активів у другій за величиною економіці Південної Америки, яка бореться з гіперінфляцією.
В останні роки Telefonica здійснила численні продажі активів по всій Латинській Америці, щоб знизити рівень боргу та інвестувати в технологію 5G.
Раніше цього місяця компанія оголосила про плани своєї перуанської дочірньої компанії подати заяву про банкрутство, а місцеві ЗМІ також повідомили про наміри продати активи в Мексиці та Колумбії.
Ця угода означає першу корпоративну транзакцію іспанського телекомунікаційного гіганта після того, як Марк Муртра обійняв посаду генерального директора в січні, змінивши на цій посаді Хосе Марію Альвареса-Палета.
Telecom Argentina, яка частково належить аргентинському медіа-конгломерату Clarin Group, заявила, що придбання активів Telefonica є складовою її стратегії продовження інвестування в країну та прискорення розгортання 5G і оптоволоконних технологій.
Telecom Argentina також придбала частку у французькому операторі Orange у 2014 році, оскільки європейський гігант намагався вийти з деяких ринків Латинської Америки.
Джерело: Reuters