Американський стартап із квантових обчислень PsiQuantum залучив щонайменше 750 мільйонів доларів

На відміну від різних стартапів квантового обчислення, які використовують нетрадиційні матеріали, PsiQuantum має намір змінити звичайну практику виробництва напівпровідників. Фірма використовує сучасну технологію фотоніки — той самий вид виробництва чіпів, який використовується для встановлення волоконно-оптичних з’єднань для підключення до Інтернету — на підприємстві GlobalFoundries у Нью-Йорку, стверджуючи свою мету — виробляти мільйони квантових чіпів.

Згідно з одним джерелом, розширення цих амбіцій для створення значної кількості процесорів квантових обчислень є дорогим і складним заходом, який потребує фінансової підтримки.

Як нові стартапи, так і великі технологічні фірми наважуються на квантові обчислення, які володіють здатністю вирішувати складні проблеми, для вирішення яких традиційним комп’ютерам потрібні тисячі або навіть мільйони років, наприклад, прогнозування взаємодії між атомами та молекулами. Дослідники прагнуть використовувати квантові машини для створення інноваційних матеріалів для акумуляторів і фармацевтичних препаратів.

PsiQuantum співпрацює з урядами Австралії та США, щоб протягом наступних кількох років створити два квантові комп’ютери — один у Брісбені, Австралія, а інший у Чикаго.

Незважаючи на те, що квантові комп’ютери існують десятиліттями, вони історично робили занадто багато помилок, щоб перевершити корисність звичайних комп’ютерів. Останнім часом компанії досягли значного прогресу у створенні складніших квантових чіпів і виправленні цих помилок, при цьому PsiQuantum висловила впевненість, що матиме функціональну машину до 2029 року або навіть раніше, тоді як Google на початку цього року зазначив, що очікує мати практичні квантові програми протягом п’яти років.

Джерело: Reuters

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *