Біткойн стикається з можливістю входу в низхідну цінову тенденцію, як вказує індекс біткойн Macro, створений Чарльзом Едвардсом, засновником Capriole Investments, який демонструє ведмежу дивергенцію.
Не ідеальний. Однак, коли макроіндекс біткойн стане позитивним, я не буду цьому протистояти. https://t.co/PB2OPW1VnL
— Чарльз Едвардс (@caprioleio) 28 березня 2025 р
«Не особливо обнадійливо. Але якщо Bitcoin Macro Index зміниться в плюс, у мене не буде заперечень», — з надією зауважив фахівець.
Цей індекс, розроблений Edwards у 2022 році, використовує машинне навчання для оцінки широкого спектру показників. Його мета — «запропонувати чітке розуміння відносної вартості біткойна протягом історичних циклів». Метрика не включає дані про ціни чи технічний аналіз.
З кінця 2023 року макроіндекс біткойнів демонструє найнижчі значення, тоді як ціна біткойна продовжує досягати нових висот. Ця модель історично характерна для ринків биків, але також свідчить про те, що в парі BTC/USD, можливо, було досягнуто довгострокового піку.
Аналітики CryptoQuant виділяють чотири індикатори, що стосуються цифрового золота:
- Показник Bitcoin IFP залишається нижче тренду 90 SMA ;
- Bitcoin CQ залишається на ведмежій території, сигналізуючи про потенційну суттєву корекцію;
- Індикатор MVRV розташований нижче лінії 365 SMA, що вказує на зростання тиску продажів;
- NUPL також не вдалося перевершити 365 SMA.
“Усі ці показники свідчать про те, що біткойн зазнає значної волатильності в короткостроковій і середньостроковій перспективі. Тим не менш, жоден не означає, що актив досяг перегрітого або циклічного стану. Ця ситуація нагадує кризу керрі-трейду 5 серпня 2024 року, яка також призвела до падіння ціни через макроекономічні фактори”, – зазначили аналітики, посилаючись на торговельні тарифи, введені США. Президент Дональд Трамп.
Крім того, Santiment відзначив зниження обсягу торгів біткойнами на біржах, що свідчить про зниження тиску продажів.