MyPuzzle набуває популярності серед українців у Facebook: експерт розповів про небезпеку застосунку

Застосунок MyPuzzle для обробки фото, яким активно користуються українці, може становити небезпеку для їхніх персональних даних. Причина полягає в тому, що інформації про місце реєстрації розробника – Novalab – у відкритому доступі немає. А дані його сайту зберігаються на “хмарі” китайської компанії Alibaba Cloud LLC.

Також відомо, що для того, щоб почати користування додатком, необхідно поділитися своїми фото та іменем. Це створює ризики повʼязані, наприклад, з потраплянням таких даних до рук зловмисників, рекламодавців чи у відкритий доступ. Про це пише видання Liga.net з посиланням на медіаексперта та юриста Ігоря Розкладая.

Так, застосунок MyPuzzle отримав популярність серед користувачів Facebook у грудні. Він доступний в розділі “Ігри” та дозволяє обробляти фотографії користувача за допомогою штучного інтелекту, створюючи нові аватарки. Навіть при наявності безкоштовного доступу до MyPuzzle, користувачі видають свої дані, дозволяючи застосунку отримати доступ до фото та імені перед встановленням.

MyPuzzle набуває популярності серед українців у Facebook: експерт розповів про небезпеку застосунку 1

Інформація про взаємодію з MyPuzzle може бути публічною, але можна обмежити доступ для друзів у соцмережах та інших користувачів додатку. Розробником є компанія Novalab, яка не надає жодних даних про засновників або країну реєстрації на своєму офіційному сайті. Політика конфіденційності MyPuzzle є стандартною, але викликає певні сумніви, зокрема, щодо можливості відображення реклами інших компаній без відповідальності Novalab за цей контент.

Медіаексперт Ігор Розкладай використав сервіс Whois для визначення власника домену MyPuzzle. Виявилося, що цей домен, створений влітку, прихований за DomainsByProxy.com, забезпечуючи конфіденційність власника. Щодо хостингу, він розміщений на китайській “хмарі” Alibaba Cloud LLC.

Відомо, що анонімність розробника може приховувати в собі потенційні загрози, такі як втручання російських або китайських спецслужб. Згадується приклад скандалу з Cambridge Analytica та попередження експертів щодо ретельного вибору застосунків. Тож експерти закликають українців перевірити свої налаштування у Facebook та Google, видалити непотрібні застосунки та мінімізувати користування програмами, яким дозволяється доступ до облікових записів користувачів.

Новини зі світу соцмереж

Дослідники знайшли нове підтвердження тому, що TikTok посилює цензуру. Соціальна мережа це робить на підтримку Комуністичної партії Китаю. Зокрема, у застосунку тепер менше відображаються дописи на підтримку України.

Тим часом у месенджері Telegram почали масово створювати фейкові канали українських бригад та батальйонів. Там зазначають, що хочуть “отримувати зворотній зв’язок”. Насправді ж це робиться для поширення дезінформації та російських наративів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *