Росія купує хімікати для вибухівки через виробників добрив в обхід санкцій – Bloomberg

Згідно зі звітом Bloomberg від 26 березня, Росія ухиляється від санкцій, залучаючи компанії з виробництва добрив для придбання хімікатів, необхідних для виробництва вибухівки. Цього року очікується, що Росія забезпечить достатню кількість азотної кислоти для виробництва не менше 6500 152-мм артилерійських снарядів щодня.

Подробиці

  • Росія має намір закупити десятки тисяч тонн азотної кислоти і сумішей азотно-сірчаної кислоти для підприємств і організацій, які підконтрольні «Спецхімії», одному з основних виробників вибухівки в країні, йдеться у звіті. Ці хімікати є життєво важливими для виробництва тротилу, пороху та інших матеріалів, які Росія використовує у конфлікті з Україною.
  • Постачальникам цих кислот «Єврохіму» та «Уралхіму» наразі вдалося уникнути найжорсткіших санкцій США та ЄС. Експерти пояснюють це критичною роллю, яку їхні добрива відіграють у глобальному сільському господарстві та продовольчій безпеці.
  • Водночас багато заводів, на які планується отримати ці матеріали, вже перебувають під санкціями союзників України через підтримку російських військових. Незважаючи на те, що частина їх продукції спрямована на цивільні потреби, залишається незрозумілим, скільки це.
  • Очікується, що в цьому році підприємства, пов'язані з Ростехом, матимуть достатньо азотної кислоти, щоб Росія могла виробляти не менше 6500 152-мм артилерійських снарядів на день, за оцінками Bloomberg. Очікується, що до 2024 року Росія зможе виробляти або відновлювати 3-4 мільйони снарядів щорічно.
  • Азотна кислота необхідна для виробництва нітроцелюлози, яка використовується у виробництві пороху. Нітроцелюлоза знаходить застосування не тільки в озброєнні, але і в цивільних цілях. Експерти зазначають, що сировину для боєприпасів часто отримують звичайними торговими шляхами.
  • Комбінація азотної та сірчаної кислот використовується для виробництва тротилу, широко визнаної вибухової речовини. Російські військові раніше використовували його як ракетне паливо.

Контекст

Росія є провідним світовим постачальником добрив, контролюючи приблизно 18% частки ринку. Хоча галузь уникла прямих санкцій, вона стикається з проблемами, пов’язаними з логістикою та питаннями оплати.

На Європу припадає близько чверті російських поставок добрив, які принесли Росії понад 5,4 мільярда доларів з лютого 2022 року, що збіглося з початком війни проти України, повідомляє Європейська комісія.

У січні ЄС запровадив 15-відсоткове мито на сільськогосподарську продукцію та деякі азотні добрива, що походять з Росії та Білорусі. ЄС також розглядає подальші тарифи на ці товари; проте необхідність забезпечення стабільних поставок продовольства обмежує масштаби потенційних торговельних обмежень.

25 березня США оголосили про досягнення угоди про припинення вогню з Росією та Україною на морі. Проте в Кремлі заявляли, що це стане можливим лише після зняття санкцій, зокрема щодо виробників добрив.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *