Споживча інфляція в Україні значно сповільнилася

Споживча інфляція в Україні у липні сповільнилася до 11,3% завдяки розширенню пропозиції продуктів харчування, а також поліпшенню очікувань щодо збереження курсової стійкості. За оцінками НБУ, інфляція сповільнилася і в серпні насамперед під впливом збільшення постачань овочів та фруктів нового врожаю.

6363_630_360_11046322-88.jpg (93.87 Kb)

Про це повідомляє Макроекономічний та монетарний огляд НБУ (вересень 2023 року).

Експерти НБУ не наводять цифри оцінки інфляції за серпень, але згідно з оприлюдненим графіком, інфляція уповільнилась приблизно до 10%. Востаннє річна інфляція в Україні нижче 10% спостерігалася в червні 2021 року (9,5%).

Як зазначається в огляді, фундаментальний інфляційний тиск знижувався відповідно до очікувань НБУ. Цьому сприяють поліпшення очікувань в умовах збереження курсової стійкості та зменшення тиску з боку витрат бізнесу.

Водночас темпи зростання цін на продовольство знижувалися завдяки розширенню пропозиції, послабленню тиску з боку витрат, оптимізації виробничих та логістичних ланцюгів.

«Оптимістичніші очікування щодо нового урожаю зернових разом з нарощуванням виробництва сприяли зниженню цін на крупи та борошно. Попри зростання зовнішніх цін, подорожчання соняшникової олії на внутрішньому ринку і далі сповільнювалося. Це, зокрема, зумовлювалося труднощами з її експортуванням», — йдеться в огляді.

Зростання цін на овочі також сповільнилося завдяки розширенню пропозиції. Через більше виробництво також помірніше дорожчали яйця, однак їх вартість і далі перевищувала минулорічний рівень з огляду на вищий експорт, додали в НБУ.

Ціни на пальне в липні зростали поступово завдяки значним запасам пального, сформованим до підвищення акцизу. Стримували зростання цін на пальне і зменшення світових цін на нафту в попередні місяці, а також посилення конкуренції на роздрібному ринку. У серпні зростання цін на пальне тривало в міру вичерпання попередніх запасів.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *