Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оприлюднив 45-сторінковий документ, який містить рекомендації для державних службовців щодо використання штучного інтелекту. Що воно охоплює?
Згідно з дослідженням, проведеним Microsoft і LinkedIn, 66% роботодавців віддають перевагу кандидатам, які вправно використовують технології ШІ на своїй роботі. Таку статистику містить документ Мінцифри про використання ШІ держслужбовцями, який оприлюднив у Telegram-каналі Михайло Федоров 24 березня.
Більшість рекомендацій є базовими та націленими на осіб, які вперше знайомляться зі штучним інтелектом.
Forbes Україна виділив ключові моменти.
Застосування ШІ в державних установах
У жовтні 2024 року Європейська комісія оголосила про запуск свого інструменту для створення контенту на основі штучного інтелекту під назвою GPT@EC. Ця система призначена для допомоги співробітникам у складанні документів, написанні звітів і формулюванні політики.
З 2022 року Міністерство фінансів США застосовує алгоритми машинного навчання для вивчення величезних обсягів фінансових даних. Франція використовує ШІ для оптимізації видачі дозволів і ліцензій. Але як щодо України?
Мінцифра має на меті запровадити віртуального помічника в рамках додатку «Дія». У 2024 році Міністерство сільського господарства у співпраці з приватними фірмами запустило сервіс, який аналізує супутникові знімки для оцінки стану посівів і прогнозування врожайності. Міністерство закордонних справ створило AI-аватар під назвою «Вікторія» для допомоги в консульських питаннях українцям, які проживають за кордоном.
У 2025 році Міністерство цифрових справ створило WinWin AI Center of Excellence, який зосереджується на розробці та інтеграції ШІ в державний сектор, оборону, охорону здоров’я, освіту та бізнес. Його метою є створення власної моделі LLM.
Створення підказок і розробка власних GPT
Як писати підказки? Вказівки Мінцифри.
Як писати підказки? Вказівки Мінцифри.
Мовні моделі в основному навчаються на текстах англійською мовою, тому для досягнення оптимальних результатів доцільно взаємодіяти з ними за допомогою мови програмування.
Ви повинні вказати особу, яку має прийняти чат-бот. Ви можете визначити такі атрибути, як професія, вік, стать та інші соціально-демографічні характеристики гіпотетичного індивіда, точку зору якого користувач бажає прийняти у відповіді.
Вкажіть формат, у якому користувач очікує отримати вихідні дані. Приклади: таблиця, офіційний лист, список, код, діалог, зображення, діаграми, алгоритм, тези тощо.
Опишіть бажаний тон відповіді (розмовний, офіційний, творчий, академічний тощо) та настрій (серйозний, жартівливий, іронічний тощо).
Визначте часову шкалу, мову, довжину тексту та вкажіть вимоги щодо унікальності, бажаних або униканих джерел, виключення конкретних даних або авторів та інші важливі критерії.
Також можна використовувати безкоштовні генератори, щоб забезпечити правильне формулювання підказок, як-от генератор підказок ChatGPT.
Деякі чат-боти, наприклад ChatGPT, також полегшують створення індивідуальних помічників у чаті. Це дозволяє встановити всі необхідні параметри та використовувати простіші запити. Наприклад, одного створеного користувачем чат-бота на ім’я Ліза, вона працює юридичним консультантом.
У платній версії ChatGPT користувачі можуть створити «Проект» для зберігання чатів, файлів і конкретних інструкцій.