Запропоноване розробником Nethermind Бенджаміном Адамсом EIP-7781 передбачає скорочення часу на слот Ethereum з 12 до 8 секунд.
Це прискорить процес створення блоків і підвищить загальну ефективність мережі.
За оцінкою розробника, пропускна здатність блокчейна зросте на 33% без збільшення кількості BLOB-об’єктів.
Дослідник Ethereum Foundation Джастін Дрейк підтримав ідею Адамса. Він зазначив, що пропозиція еквівалентна збільшенню ліміту газу до 45 млн і кількості BLOB у блоці до дев’яти. Серед інших переваг він зазначив:
- підвищення ефективності децентралізованих бірж на кшталт Uniswap v3 приблизно в 1,22 раза;
- економію близько $100 млн на рік на арбітражі між CEX і DEX;
- скорочення на третину часу обробки смартконтрактів мережею першого рівня;
- згладжування пікових навантажень перевірки блоків на рівні виконання.
«Якщо проєкт буде схвалено, це стане першим величезним кроком на шляху до поліпшення продуктивності Ethereum», — написав Web3-дослідник під ніком Cygaar.
There's a new EIP to increase Ethereum's throughput by 50%.
– 12 second block times -> 8 seconds
– 6 data blobs per block -> 9 blobs per block
– DEXes become around 1.22x more efficientIf approved, this would be a huge first step in improving Ethereum L1's performance. pic.twitter.com/MkX5gbiBFR
— cygaar (@0xCygaar) October 6, 2024
Серед недоліків рішення Дрейк назвав посилення таймінгів. Користувачі в коментарях так само задалися питанням, які вимоги до обладнання валідаторів висуне EIP Адамса.
Партнер Cinneamhain Ventures Адам Кокран теж звернув увагу на технічні аспекти.
Honestly this seems reasonable in terms of bandwidth on solo stakers too as long as the gas limit per block stays the same.
Would want to see some tests on I/O hardware and staker return ping times to make sure it doesn’t cut off some home stakers but, seems like it should be…
— Adam Cochran (adamscochran.eth) (@adamscochran) October 6, 2024
«Хотілося б побачити певні тести обладнання вводу/виводу і часу повернення пінгу стейкерів, щоб переконатися, що це не відключить деяких домашніх валідаторів. Але, схоже, для більшості це має бути в межах норми», — підкреслив експерт.
Нагадаємо, співзасновник Ethereum Віталік Бутерін запропонував знизити вимоги до соло-стейкінгу для зміцнення децентралізації мережі.