Європейська авіакомпанія Wizz Air сформулювала стратегію швидкого розширення своєї мережі в Україні після відновлення повітряного простору: протягом шести місяців після відкриття повітряного простору авіакомпанія планує запустити приблизно 400 маршрутів, що дозволить їй перевозити до 5 мільйонів пасажирів щорічно. Про це заявив генеральний директор Wizz Air Йозеф Вараді під час конференції аналітичного центру We Build Ukraine 25 березня, передає Інтерфакс-Україна.
Подробиці
- Авіакомпанія не тільки вивчає можливість відновлення польотів в Україну, але й планує налагодити основні операції в країні.
- Представники Wizz Air неодноразово відвідували Україну та вели переговори з місцевими аеропортами.
- Вараді зазначив, що завершується процес укладання комерційних угод з українськими аеропортами, що дозволить лоукостеру оперативно відновити роботу, щойно повітряний простір буде відкрито.
- “Ми розробили план створити мережу з приблизно 400 маршрутів протягом перших шести місяців, що забезпечить пропускну здатність 5 мільйонів місць на рік. І коли ви будете готові, ми будемо готові”, – заявив Вараді.
Контекст
Раніше керівництво міжнародного аеропорту “Бориспіль” у Будапешті провело переговори з представниками Wizz Air щодо швидкого початку авіасполучення після відновлення польотів в Україні.
Переговори про відновлення польотів тривають понад два роки. У грудні 2023 року глава Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що рейси з Борисполя почнуть «незабаром».
За словами Кріспіна Еллісона, старшого партнера страхової компанії Marsh McLennan, Україна потенційно може відновити польоти принаймні з одного зі своїх аеропортів – або Львова, або Борисполя – до кінця січня 2025 року, про що було заявлено під час 10-го Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ) 7 листопада.
Налагодити механізми страхування рейсів зі львівського аеропорту значно простіше, ніж з Києва. Це лише 6-7 хвилин подорожі до повітряного простору ЄС. Пасажирські літаки, такі як Airbus-320 і Boeing-737, а також пасажирські літаки меншого розміру вимагатимуть страхового покриття щонайменше на 750 мільйонів доларів, оцінює менеджер Marsh McLennan Еллісон. «Львів значно безпечніший за Тель-Авів», — впевнено стверджує Еллісон.
Керівництво української SkyUp повідомило, що авіакомпанія готова відновити польоти з України протягом 3-4 тижнів після офіційного відкриття повітряного простору.