Аналітики UTG дослідили поточний стан ринку житлової нерухомості в країні. За їхніми даними, з 2011 по 2023 рік річний обсяг житла сягнув 9,39 млн кв. м, з них приблизно 13,7%, або 1,345 млн кв. м, розташовано в столиці, а 17,3% загальної площі країни, або 1,632 млн кв. м, розташовано в Київській області.
Незважаючи на триваючі військові конфлікти, будівництво залишається активним, і за результатами 2023 року обсяг випуску продукції склав 76,25%, що становить 7,38 млн кв. м порівняно з середньорічним показником. За перші три квартали 2024 року будівництво житла в Київській області досягло 1,395 млн кв.м, перевищивши показник 2023 року в 1,387 млн кв.м, досягнувши таким чином середньодовоєнного рівня.
Експерти UTG дійшли висновку, що військові дії перемістили будівельні роботи в більш безпечні райони на заході країни, а бойові дії в зонах бойових дій повністю припинилися. Також брак робочої сили на будівництві через мобілізацію та еміграцію. Проте урбанізація передмість столиці та активний розвиток місцевої інфраструктури (включаючи комерційні, розважальні, соціальні та інженерні об’єкти), а також покращення дорожнього та транспортного сполучення поступово покращують умови життя в цих районах, сприяючи активізації розвитку навколишніх громад. Ця тенденція сприяє поверненню Київської області до довоєнного рівня.
Як повідомляв ProfiDOM.com.ua, в середньому щорічно в Києві зводиться 17 501 квартира і 887 будинків. За обсягами будівництва за 2024 рік лідирували адміністративні райони столиці Подільський (24,4%), Голосіївський (22,2%) та Дарницький (15,2%). І навпаки, центральний Печерський район займає лише 6 місце, на нього припадає 7,5% загального житлового будівництва. Одночасно середній розмір квартир поступово зменшується через погіршення матеріального становища громадян та зростання вартості експлуатації нерухомості. Крім того, наслідки пандемії COVID-19 і військових дій призвели до зниження купівельної спроможності багатьох демографічних груп, що призвело до бюджетних обмежень, небажання робити значні покупки та більш обережного підходу. Крім того, зростання вартості житлово-комунальних послуг сприяє тенденції до зменшення житлової площі, спонукає до більш раціонального, ергономічного та продуманого планування квартир і будинків.