У Львові розпочався воркшоп «Спадщина», метою якого є переоцінка методів збереження культурної спадщини в Україні. Протягом двох днів експерти з майже 20 громад не лише зберуть найефективніші стратегії охорони та поділяться своїм досвідом, а й створять практичні рамки для захисту та відновлення культурної спадщини під час війни.
Збір об’єднав близько 40 фахівців зі Львова, Харкова, Києва, Дніпра, Полтави, Сум, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Івано-Франківська, Луцька, Нікополя, Канева, Кам’янця-Подільського, Лубнів, Кременчука та Мени.
Основна мета семінару – оцінити методології, які використовуються для захисту об’єктів культурної спадщини в різних містах України, поділитися думками та сформулювати дієві рішення для збереження та відновлення культурної спадщини в умовах конфлікту. Результати будуть зібрані в остаточну публікацію, яка стане цінним ресурсом для спільнот і міжнародних співробітників.
«Програмою заходу є огляд об’єктів, які постраждали від російського штурму на вулицях Стрийського, Коновальця та Мельника, а також презентації експертів із різних міст, які діляться досвідом охорони пам’яток у своїх місцях. Ми розроблятимемо стратегії превентивного захисту під конкретні об’єкти міста, враховуючи матеріали, використані при їх будівництві. Це передбачатиме групову роботу. Крім того, ми прагнемо обговорити національне законодавство. рамки щодо документування пошкоджень об’єктів культурної спадщини. Зрештою, буде видано брошуру, яка допоможе громадам ефективніше охороняти об’єкти культурної спадщини у воєнний час», – зазначила Тетяна Балукова, начальник Управління охорони культурної спадщини ЛМР.
Як повідомляє ProfiDOM.com.ua, захід проходить у Культурному хабі ЮНЕСКО, який урочисто відкрили у Львові наприкінці січня.
«Майстерня спадщини є першою подією в цьому просторі з моменту її запуску, зосереджуючись на збереженні пам’яток. На жаль, під час війни об’єкти культурної спадщини часто піддаються нападам і зазнають руйнування. З початку Великої війни ЮНЕСКО мобілізувала зусилля для співпраці як з Міністерством культури, так і з різними зацікавленими сторонами, заручившись міжнародною підтримкою для проведення тренінгів з оцінки шкоди з використанням супутникових зображень та інших ініціатив для покращення Сьогоднішнє зібрання об’єднало експертів у галузі культурної спадщини, які спільно проаналізують шляхи посилення охорони пам’яток і вдосконалення системи охорони пам’яток, – зазначила К’яра Дечі Бардескі, Голова Представництва ЮНЕСКО в Україні.
Семінар організований Українською урбаністичною платформою у співпраці з Управлінням охорони культурної спадщини Львівської міської ради за підтримки Львівського культурного хабу, координується ЮНЕСКО та фінансується AECID.