Верховна Рада підтримала закон про банк фінансової інклюзії

Верховна Рада підтримала законопроект №13018д щодо створення банку фінансової інклюзії. Закон підтримали в першому читанні 269 народних депутатів, повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі. Ці фінансові установи будуть створені на базі існуючих компаній або банків, орієнтуючись на сфери, які зараз недостатньо обслуговуються існуючими банківськими установами. Зокрема, Укрпошта вказала, що має необхідну інфраструктуру для роботи банку фінансової інклюзії.

Подробиці

  • Запропонований закон має на меті запровадити нову категорію банку – банк фінансової інклюзії, який працюватиме за обмеженою банківською ліцензією.
  • Метою цього банку є обслуговування клієнтів, які не мають надійного доступу до фінансових послуг, у тому числі громадян і мікропідприємств, розташованих поблизу зон бойових дій, у звільнених регіонах, а також серед соціально незахищених верств населення.
  • Законодавство визначить такі терміни, як «фінансова доступність», «обмежена банківська ліцензія» та «банк фінансової доступності» на правовому рівні.
  • Нацбанк отримає повноваження сприяти розвитку фінансової інклюзії.
  • Банку фінансової доступності буде дозволено пропонувати банківські та різноманітні фінансові послуги виключно фізичним особам, підприємствам, громадським або благодійним організаціям, річний дохід яких не перевищує 5 мільйонів євро за попередній звітний рік.
  • Згідно з відповіддю прес-служби компанії Forbes, «Укрпошта» готова до існуючої інфраструктури, що дозволяє швидко запустити банк фінансової інклюзії. «Створення BFI дозволить більше 30% українців отримати доступ до банківського сектору та створити банківську інфраструктуру, здатну працювати навіть в умовах дефіциту електроенергії та зв’язку», – йдеться у повідомленні.

Контекст

Про ініціативу НБУ щодо виведення банківських компаній на український ринок Forbes повідомляв у липні минулого року. Цю концепцію оприлюднив 25 вересня голова Нацбанку Андрій Пишний.

Проект No 12044, який мав на меті створення банків фінансової інклюзії та був зареєстрований 19 вересня 2024 року, Рада відхилила. Ця пропозиція передбачала заборону надавати фінансові послуги суб’єктам господарювання, за винятком тих, чий чистий річний дохід не перевищує еквівалент €2 млн, а також громадам.

Після цього Рада зареєструвала новий проект №13018 та альтернативний проект №13018-1.

Фінансовий комітет Верховної Ради під час засідання 20 березня рекомендував прийняти до другого читання законопроект №13018-д про внесення змін до законодавчих актів України, спрямованих на посилення фінансової інклюзії в Україні, повідомив голова комітету ВР Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *